Назва показників

Характеристика

Повна назва дисципліни

Облік в оподаткуванні

Викладацький склад

Пасенко В.В.

Напрям підготовки

«Облік і аудит»

Кількість годин / кредити ECTS

144 годин / 4 кредити

Опис

Вивчення дисципліни „ Облік в оподаткуванні ” пов’язано з навчальними дисциплінами, що входять в навчальний план даного напрямку та передбачає глибокі знання з курсу загальної теорії економіки і організації виробництва, логіки, філософії, права та інших.

Предметом курсу „Облік в оподаткуванні ” є господарські засоби, джерела засобів, господарські процеси, майно підприємства, фінансові результати, податковий результат, податкові зобов΄язання, податковий кредит та ін.

   В результаті вивчення дисципліни „ Облік і звітність в оподаткуванні ” студенти мають отримати ґрунтовні знання у сфері розуміння та практичного застосування податкового обліку і звітності для підготовки управлінських рішень на різних рівнях управління.

Мета викладання дисципліни. Сформувати у студентів - майбутніх фахівців сучасне економічне мислення, яке дає можливість системно розуміти модель функціонування податкового  обліку як інформаційної системи, що базується на нормативно-правових принципах організації бухгалтерського обліку і звітності.

Мета викладання дисципліни полягає в наданні студентам теоретичних знань та практичних навичок з дисципліни “Облік і звітність в оподаткуванні”. Для цього необхідно навчити студентів методологічним основам порядку формування об'єктів оподаткування; нарахування і сплати податків, зборів, платежів при різних системах оподаткування, передбачених чинним законодавством.

Завдання вивчення дисципліни “Облік і звітність в оподаткуванні” полягає в:

засвоєнні основних понять та термінів;

засвоєнні методики визначення об’єкту оподаткування прибутку підприємств;

вивченні основ і правил податкового обліку;

ознайомленні з методами ведення податкового обліку;

засвоєнні методики ведення облікових регістрів податкового обліку;

відпрацюванні навичок складання податкової звітності.

Предметом дисципліни є процес організації податкового обліку та методика його  проведення на підприємствах різних галузей та специфічних видів діяльності.

В результаті вивчення дисципліни «Облік в оподаткуванні» студенти мають отримати ґрунтовні знання із специфіки організації податкового обліку  на вітчизняних підприємствах.

Результати навчання полягають у наступному:

студенти повинні знати:

·   суть податкового обліку, його місце в системі економічної інформації та взаємозв'язок з управлінським, фінансовим обліком;

·   практичне призначення методологічних елементів податкового обліку та основних облікових категорій; економічний зміст об'єкту обліку;

·   економічний зміст господарських фактів, явищ, процесів, їх

·   взаємозв'язок;

·   закони, які впливають на побудову, ведення та організацію податкового обліку (документування господарських фактів щодо нарахування та сплати податків та обов’язкових платежів, формування бази оподаткування, порядок складання та строки подання податкової звітності);

·   методику ведення податкового обліку будь-якого факту, явища, процесу, які відображають операції з фінансово-господарської діяльності підприємства;

·   ведення та порядок складання податкової звітності; техніку ведення обліку при будь-якій системі (ручна, автоматизована } і формі (періодична, річна).

студенти повинні вміти:

·   організовувати та вести податковий облік на підприємстві;

·   оформляти первинні документи та реєстри аналітичного і синтетичного обліку по відображенню операцій з податкового обліку;

·   організовувати облік доходів та витрат;

·   здійснювати розрахунок амортизаційних відрахувань;

·   здійснювати розрахунки ПДВ, акцизного податку, податку на прибуток, єдиного податку, ПДФО, місцевих податків і зборів, майнових та ресурсних платежів;

·   складати податкову звітність та своєчасно подавати її у відповідні органи.

Методи викладання: лекції в поєднанні з іншими методами, зокрема, бесіда, пояснення, порівняльно-аналітичний метод, ілюстративний матеріал та інші прийоми передачі знань Всі методичні матеріали, задачі контрольних робіт, конспекти лекцій тощо розташовані на персональному сайті викладача та використовуються при навчанні.

Нормативна або за вибором

Нормативна

Мова

Українська

Закінчення

Іспит в 6-му семестрі

Навчальний рік

2019/2020